Добавь "+1"

Доверенность на оформление права собственности

Хочешь  получить  БЕСПЛАТНУЮ  консультацию?

Жми  СЮДА!

Пожалуйста, поясните. В доверенности сделана ошибка в паспортных данных: неверно написан номер серии. Исправление за счет нотариуса? Или надо ли снова платить полную стоимость за доверенность?

Елена, Харьков

Оскільки законодавство, яке регулює діяльність нотаріату, прямо не забороняє приймати у нотаріальне провадження документи, які мають належним чином застережені виправлення, можна зробити висновок, що у разі допущення орфографічної або технічної помилки при складанні документу нотаріус може виправити таку помилку та зробити відповідне застереження про це, засвідчивши виправлення своїм підписом та печаткою.

Пункт 6.12 Правил встановлює, що текст нотаріально оформлюваного документа (договору, заповіту, довіреності, заяви тощо) повинен бути викладений зрозуміло, чітко, грамотно, не повинен мати підчисток, з дотриманням вимог чинного законодавства.

При цьому зазначено, що зміни чи доповнення до документу вносяться та оформлюються нотаріусом у порядку, встановленому законодавством, у разі якщо текст нотаріально оформлюваного документа викладено неграмотно, нечітко (незрозуміло).

Статтями 651-654 ЦК передбачені підстави та порядок внесення змін до договору. Зокрема зазначено, що зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Отже необхідності (вимоги) виправлення технічної або орфографічної помилки, якщо не змінюються умови договору, шляхом укладання договору про внесення змін цивільне законодавство України не передбачає.

Між тим, пунктом 6.13 Правил встановлений порядок виправлення помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який не потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії (свідоцтва, виданого нотаріусом, копії документа, дубліката документа тощо).

Керуючись статтею 8 ЦКУ, при виправленні технічної або орфографічної помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії вбачається можливим застосувати аналогію закону та керуватися порядком, встановленим для виправлення помилки у документі, що не потребує підпису особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії.

Внести виправлення технічної або орфографічної помилки до тексту такого документа можна за заявою особи, заінтересованої у вчиненні нотаріальної дії, зареєстрованої у Журналі реєстрації вхідних документів.

У такому випадку виправлення технічної або орфографічної помилки застерігається нотаріусом, який вчиняв нотаріальну дію, після посвідчувального напису, із зазначенням дати та проставленням свого підпису та печатки на такому застереженні.

При цьому всі виправлення мають бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане, а потім закреслене.

Безкоштовну консультацію з будь-нотаріальних питань можна отримати на особистому прийомі у нотаріуса в м.Харкові: http://www.notary.kh.ua/reshetnyak

Запис на консультацію і на оформлення будь-яких нотаріальних дій за вказаними на засланні контактними даними (по телефону консультації не надаються).


Якщо Вам сподобалася відповідь, будемо вдячі за "лайк" цієї сторінки , що стосується Вашого питання.

Еще консультации по теме:

Доверенность отца на вывоз ребенка

Добрый день, скажите пожалуйста, я сейчас с семьёй в Германии. Поедем с сыном-15 лет на ...

Добрый день!
Пропуск граждан через государственную границу не относится к компетенции органов нотариата.

Выясняйте ответ ...

Как передать долевое право на квартиру.

Здравствуйте, была бы признательна за ответ на следующий вопрос. Мы с сыном(граждане Украины) оказались на ...

Здравствуйте!
Ваш сын может оформить доверенность, например, на дарение своей доли квартиры Вам. Поверенным (представитель ...

Доверенность

Добрый день, У меня есть необходимость составить доверенность на моего родственника, данный документ должен наделять ...

Добрый день!

У доверенностей нет названий. Их деление "по видам", если можно так выразиться, весьма ...

Доверенность с правом продажи

Здравствуйте. Я нахожусь в Германии, мне нужно сделать генеральную доверенность с правом продажи на машину ...

Здравствуйте!

Оформить нотариальный договор купли-продажи транспортного средства по доверенности, оформленной нотариусом в Германии, можно. При ...

исправление доверенности

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, мой отец оформил на меня доверенность для приватизации его комнаты в коммунальной ...

Здравствуйте! Обратитесь напрямую с этим вопросом к нотариусу, у кторого оформляли доверенность.

Имущество

Могу ли я переписать на себя квартиру, когда она на папе? Удаленно, и я и ...

Понятия "переписать квартиру" не существует.

Если папа хочет передать Вам право собственности на принадлежащую ему ...

Доверенность

Добрый день. В настоящее время нахожусь за границей и мне необходимо оформить доверенность чтобы моя ...

Добрый день!
Если Вы находитесь за пределами Украины, то оформить доверенность Вы можете только у ...

Доверенность на право распоряжения земельным участком

Добрый день.Подскажите,пожалуйста,какая стоимость доверенности на право распоряжаться моим земельным участком?Как к Вам записаться на приём ...

Добрый день!
Контактные данные нотариусов размещены в верхней части каждой из страниц нашего сайта.
Выбирайте ...

Как можно оформить доверенность

Подскажите пожалуйста, как можно оформить доверенность на мужа, для получения карты в банке? Я за ...

Оформить доверенность Вы можете у местного нотариуса в стране своего пребывания или в Консульстве Украины ...

Генеральная доверенность на дом

Добрый день, подскажите пожалуйста, у нас сложилась такая ситуация, мы купили дом в рассрочку до ...

Добрый день! 
Важно то, гражданином какой страны является Ваш продавец недвижимости. Если она гражданка рф, ...