Добавь "+1"

Доверенность на оформление права собственности

Хочешь  получить  БЕСПЛАТНУЮ  консультацию?

Жми  СЮДА!

Пожалуйста, поясните. В доверенности сделана ошибка в паспортных данных: неверно написан номер серии. Исправление за счет нотариуса? Или надо ли снова платить полную стоимость за доверенность?

Елена, Харьков

Оскільки законодавство, яке регулює діяльність нотаріату, прямо не забороняє приймати у нотаріальне провадження документи, які мають належним чином застережені виправлення, можна зробити висновок, що у разі допущення орфографічної або технічної помилки при складанні документу нотаріус може виправити таку помилку та зробити відповідне застереження про це, засвідчивши виправлення своїм підписом та печаткою.

Пункт 6.12 Правил встановлює, що текст нотаріально оформлюваного документа (договору, заповіту, довіреності, заяви тощо) повинен бути викладений зрозуміло, чітко, грамотно, не повинен мати підчисток, з дотриманням вимог чинного законодавства.

При цьому зазначено, що зміни чи доповнення до документу вносяться та оформлюються нотаріусом у порядку, встановленому законодавством, у разі якщо текст нотаріально оформлюваного документа викладено неграмотно, нечітко (незрозуміло).

Статтями 651-654 ЦК передбачені підстави та порядок внесення змін до договору. Зокрема зазначено, що зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Отже необхідності (вимоги) виправлення технічної або орфографічної помилки, якщо не змінюються умови договору, шляхом укладання договору про внесення змін цивільне законодавство України не передбачає.

Між тим, пунктом 6.13 Правил встановлений порядок виправлення помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який не потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії (свідоцтва, виданого нотаріусом, копії документа, дубліката документа тощо).

Керуючись статтею 8 ЦКУ, при виправленні технічної або орфографічної помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії вбачається можливим застосувати аналогію закону та керуватися порядком, встановленим для виправлення помилки у документі, що не потребує підпису особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії.

Внести виправлення технічної або орфографічної помилки до тексту такого документа можна за заявою особи, заінтересованої у вчиненні нотаріальної дії, зареєстрованої у Журналі реєстрації вхідних документів.

У такому випадку виправлення технічної або орфографічної помилки застерігається нотаріусом, який вчиняв нотаріальну дію, після посвідчувального напису, із зазначенням дати та проставленням свого підпису та печатки на такому застереженні.

При цьому всі виправлення мають бути зроблені таким чином, щоб можна було прочитати як виправлене, так і помилково написане, а потім закреслене.

Безкоштовну консультацію з будь-нотаріальних питань можна отримати на особистому прийомі у нотаріуса в м.Харкові: http://www.notary.kh.ua/reshetnyak

Запис на консультацію і на оформлення будь-яких нотаріальних дій за вказаними на засланні контактними даними (по телефону консультації не надаються).


Якщо Вам сподобалася відповідь, будемо вдячі за "лайк" цієї сторінки , що стосується Вашого питання.

Еще консультации по теме:

Доверенность для парализованного человека

Здравствуйте. Есть ли в Харькове бесплатный нотариус для парализованных людей. Нет возможности сделать доверенность, дорого ...

Здравствуйте!

Есть категории граждан, которіе освобождаются от цплаті государственной пошлині и оплаты услуг правового и ...

Довіреність постановки авто на облік

Здраствуйте. Купив авто, записався в мрео м.Хмельницький на постановку на облік 01.10.21. Зараз у відрядженні ...

Доброго дня! 

Для виконання усного договору дручення представнику видається довіреність. Для оформлення довіреності Ви маєте ...

Генеральная доверенность

Может ли быть анулирована генеральная доверенность на продажу квартиры если в ней была допущена ошибка ...

При совершении нотариальных действиц нотариус дает правовую оценку поданым документам. Если нотариус оформил по этой ...

доверенность на продажу гаража

Добрый день. Находимся с бывшим мужем заграницей. После развода гараж на Украине автоматически остался его. ...

Добрый день!
Для составления доверенности кому-то, например, вашему будущему повереному, необходимо взять правоустанавливающий документ на ...

Оформление пенсию в РФ

Здравствуйте скажите пожалуйста как можно оформить доверенность на получение пенсии в РФ. Мой отец живёт ...

Здравствуйте!
Оформить доверенность можно, обратившись к любому нотариусу в Украине. При себе Вашему отцу необходимо ...

Оставить 2 детей на куму, я сирота

Какие нужны документы что бы оставить детей с кумой я хочу поехать заработать на жильё ...

Родительськие права и обязанности по доверенности не передаются. Если дети надолго остаются без родительской опеки, ...

Российская доверенность на территории Украины

Добрый день. Имеют ли силы генеральные доверенности, выданные Российской федерацией? Нужно ли заверять их апостилем, ...

Добрый день!
На сегодняшний день действует Конвенция о правовой помощи, которая отменяет необходимость дополнительной легализации ...

Доверенность

Правильно ли составлен документ? Уповноважую бути моїм представником в будь-яких державних і приватних організаціях України, ...

Института прописки в Украине уже давно не существует. К слову, как и "паспортных столов". 
Сделки ...

Завірення без власника.

Доброго дня! Чи може нотаріус завірити письмову згоду власника житла на проживання в його квартирі ...

Доброго дня!
Нотаріус засвідчує справжність підпису, який зроблено в його присутностості, при цьому він встановлює ...

Доверенность

Здравствуйте, я уезжаю за границу работать, здесь на прежней работе буду оформлять больничный лист. Какие ...

Здравствуйте!
Ваш вопрос не имеет отношения к нотариату. Выясняйте его у Вашего работодателя (отделе кадров).