Добавь "+1"

Переєстрація співвласника авто

Хочешь  получить  БЕСПЛАТНУЮ  консультацию?

Жми  СЮДА!

Така ситуація: у автомобіля є одночасно два власника, старший син і батько. Батько з старшим сином неспілкується понад 5 років, родинні відносини не підтримуються взагалі, старший син автомобілем ніколи не користувався, автомобіль постійно знаходиться у батька. Батько хоче свою частку на автомобіль переписати на молодшого сина. Чи може батько переписати свою частину на автомобіль, молодшому сину, БЕЗ ЗГОДИ співвласника тобто старшого сина ?

Дмитро Вадимович, Харьков

Поняття "переписати" автомобіль чи частку у праві власності на нього юридично не існує. Таке переоформлення повинно відбуватися якимось договором відчуження майна: продажу, дарування тощо. В залежності від обраного виду договору і буде відповідь на питання, чи потрібна згода співласника на укладання договору чи ні. Якщо це буде договір дарування - згода співласника не вимагається. Якщо це будет договір купівлі-продажу, то старший син, як співвласник, має право переважної купівлі. 

Проте, навіть при укладанні договору дарування, без участі старшого сина все одно не обійтись. Не забувайте, що транспортний засіб - це майно, яке підлягає державній реєстрації. Тобто після укладання договору відчуження  потрібно зареєструвати автівку на ім'я нового власника (співвласників).

Відповідно до п. 6 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів транспортні засоби, що належать декільком фізичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. 

Тобто  для проведення реєстрації транспортного засобу за новим складом співвласників необхідна буде присутність старшого сина або наявність нотаріально оформленої заяви від нього про реєстрацію ТЗ.

--------

Якщо Вам сподобалась відповідь, будемо вдячні за "лайк" цієї сторінки нашого сайту, що стосується Вашого питання

 

 

Якщо Вам сподобалася відповідь, будемо вдячі за "лайк" цієї сторінки , що стосується Вашого питання.

Еще консультации по теме:

Справка о том что мужчина не состоит в браке

Добрый день! Мой сын проживает в Чехии, для вступления в брак ему необходимо предоставить справку ...

Добрый день! Для регистрации брака за пределами Украины гражданин Украины подает заявление о том, что ...

Выписка/прописка ребенка до 10 лет

Добрый день. Я продаю квартиру в Харькове и через неделю покупаю во Львове. Я могу ...

Добрый день!
Слухи - не являются законодательным актом. А вот согласно п. 6 Порядка 

Выезд за границу ребенка

Добрый день! Какие сейчас условия выезда за границу несовершеннолетнего ребенка?

Добрый день!

Обратитесь за разъяснениями в органы Пограничной службы Украины.

Суд/опека

Добрый вечер!Открыто судопроизводство по лишению родительских прав отца моего ребёнка.Почти год ждём заключения от опекунского ...

Добрый день!

Ваш вопрос не имеет отношения к органам нотариата. 

Ощадбанк

Доброго дня. Підкажіть, чи можна зробити довіреність дистанційно з окупованій території за допомогою ЕЦП ощадбанк? ...

Доброго дня!
Якщо Ви питаєте про нотаріальне посвідчення довіреності, то на сьогоднішній день ніякі нотаріальні ...

Переоформлення нерухомості на іншу особу

Вітаю! Чи можна отримати консультацію нотаріуса щодо такого питання? Мій чоловік проживає закордоном, але має ...

Доброго дня!

Якщо це майно належить Вашому чоловіку на праві особистої власності, то він може ...

Аренда недвижимости

Добрый день. Нужно ли нотариально утверждать согласие жены на сдачу в аренду недвижимости купленной в ...

Добрый день!

Соласие должно выражаться в том же виде, в котором Вы заключаете договор. 

Если ...

Справка о месте прописки

Здраствуйте, хочу получить витяг когда меня выписали из жилья в г.Днепр скажите возможно ли это? ...

Здраствуйте!

Ваш вопрос не имеет отношения к компетенции органов нотариата. На сегодняшний день это компетенция местных ...

Довіреність

Доброго вечора. Підкажіть будь ласка, чи можу я дати довіреність рідній сестрі ( онлайн) без ...

Доброго дня!
В Україні жодна з нотаріальних дій он-лайн не вчиняється.

 

Потрібен перекласти довідку з лікарні на англійську мову довідку

Потрібен переклад довідки (лікарняний на п'ять робочих днів) на англійську мову і підтвердити, Питання,чи займатися ...

Зверніться до бюро перекладів.