Добавь "+1"

Термін вступу у спадщину

Хочешь  получить  БЕСПЛАТНУЮ  консультацию?

Жми  СЮДА!

Добрий день. Сестра має заповіт від батька на право власності на будинок у Київській обл. Батько помер, будучи прописаним у неї в іншій обл.Чи повинна сестра писати на вступ у спадщину, до 6 місяців? Нотаріуси кажуть, що це робиться, коли 6 місяців мине. Інші кажуть, що тоді пізно, і лише через суд.Чи повинен брат писати заяву про відмову від спадщини якщо заповіт на сестру?Дякую

Людмила, Харьков

Доброго дня !

Прийняти спадщину можливо двома способами: перший - подати заяву про прийняття спадщини до спливу шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця, другий - спадкоємець, який мав зареєстроване місце проживання зі спадкодавцем на час смерті останнього, та не подав заяву про відмову від спадщини, вважається таким, що спадщину прийняв. 

Зауважимо, що спадкоємець, який проживав із спадкодавцем, не позбавлений права також подавати заяву про прийняття спадщини.

Спадщина відкривається не за місцем знаходження спадкового майна, а за останнім місцем проживання померлого. Під місцем проживання розуміється зареєстроване місце проживання.

Тому сестра, якщо вона мала зареєстроване місце проживання  за  однією адресою з батьком на день його смерті, може не подавати заяву про прийняття спадщини, а звертатися до нотаріуса вже після спливу шестимісячного терміну.

Проте краще у будь-якому випадку звернутися до нотаріуса на попередню консультацію до спливу вищевказаного строку. Тому що у спадщині є багато нюансів, на які можливо вплинути лише протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця.

Візьміть наявні документи (свідоцтво про смерть, заповіт, документи, що підтверджують родинні відносини, документ, що підтверджує місце проживання батька та сестри на час смерті батька, правовстановлювальні документи на спадкове майно) та підійдіть на консультацію до нотаріуса.

Якщо брат є непрацездатнім за віком чи станом здоров`я, іншими словами: інвалідом будь-якої групи чи пенсіонером, то він має право на обов`язкову частку у спадщині, яку може приймати або відмовитися від неї. 

Для безспірності видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом краще отримати від брата заяву про неприйняття спадщини. 

---------------

Якщо  Вам сподобалася відповідь, то ми будемо вдячні за "лайк" нижчеприведеної тематичної сторінки, яка стосується Вашего питання  :)

ТУТ ССИЛКА          

Якщо Вам сподобалася відповідь, будемо вдячі за "лайк" цієї сторінки , що стосується Вашого питання.

Еще консультации по теме:

Срок подачи документов на вступление в наследство

Добрый день. Подскажите пожалуйста, 21 февраля 2022 года умер отец, срок подачи заявления на вступление ...

Добрый день!
Согласно п. 3 Постановления Кабинета Министров Украины от 28.02.2022 № 164 "Некоторые вопросы ...

Стоимость?

Я с братом, проживали с отцом. Он умер 18.10. Завещания нет. Сколько будет стоить вступить ...

Единых тарифов по оплате за нотариальные действия в Украине не существует, поэтому стоимость оформления наследства ...

Как начать процедуру входа в наследство

Добрый день,меня зовут Ольга я с Донецкой области г.Славянск.В марте 2022 г. Я и мои ...

Добрый день, Ольга!

Если Ваша мама имела последнее зарегистрированное место проживания в Украине или в ...

Хочу узнать по поводу наследства

Добрый день Я из Харькова, но сейчас нахожусь в Чехии уже 5 месяцев.Первого апреля умер ...

Добрый день!

Для принятия наследства Вам необходимо оформить соответствующее заявление у нотариуса в Чехии или ...

Приватизация жилья

Здравствуйте. Квартира не приватизирована, и там прописаны три человека. После смерти квартиросъёмщика, могут ли дочка ...

Здравствуйте!
Ваш вопрос не имеет отношения к нотариату.
Обратитесь за консультацией в отдел приватизации того ...

Умер муж, квартира на его отца

Добрый день. У меня умер муж, квартира в которой живу я и ребенок 7 лет ...

Здравствуйте!
В связи с тем, что Ваш муж умер раньше своего отца, то завещание отца ...

Оформление наследства

Здравствуйте подскажите пожалуйста стоимость услуг нотариуса по оформлению документов на гостинку после смерти мужа

Здравствуйте!
Единых тарифов по оплате за нотариальные действия в Украине не существует, поэтому ...

Как вступить в наследство из-за Границы ?

здравствуйте, я давно на ПМЖ за границей, полгода назад умерла Мама , был там и ...

Здравствуйте, Андрей!
Не понятна Ваша фраза: "был там и завещание зарегистрировал у Нотариуса". Где там? ...

Как заявить право на наследство из заграницы

Я нахожусь в Германии, мой папа умер в Польше, когда ехал ко мне в марте. ...

Для принятия наследства Вам необходимо оформить соответствующее заявление у нотариуса в Германии или в Консульстве ...

Какие сроки на оформление наследства?

Добрый день, я в октябре 2021 года подала заявление на вступление в наследство. Как я ...

Добрый день!
Да, Вы верно понимаете.

Срок для принятия наследства в общем случае установлен длительностью ...