Добавь "+1"

Спадщина за заповітом

Хочешь  получить  БЕСПЛАТНУЮ  консультацию?

Жми  СЮДА!

Здрастуйте. Мій батько при житті склав заповіт на свого батька, якому я так розумію належить половина від усього майна, а інша половина по закону дружині. У померлого залишилася і мати. Будинок, частку якого заповідав померлий, не зареєстрований, тобто є тільки план, прибудинкова книга та договір куплі продажу дільниці з недобудовою. На даний час рідна сестра померлого намагається умовити свого батька, тобто тому кому заповідали, щоб він відмовився у її користь та вона через пів року стала спадкоємецою тої частки . Питання: що можливо зробити , щоб частка будинку їй не належала? У померлого також залишилися повнолітні діти та онуки. Чи можливо дану ситуацію оскаржити в суді та визнати заповіт не дійсним? Дуже неприємно від тої думки, що будинок , в якому ти прожив усе життя, може ще комусь належати, який відношення до нього ніколи не мали. Допоможіть будь ласка. Дякую.

Оксана, Харьков

Доброго дня!

Якщо особа за життя склала заповіт на все належне їй майно, та спадкоємець за заповітом спадщину прийняв, то все майно, що належить спадкодавцю і перейде до цього спадкоємця за заповітом.

Якщо до складу майна, титульним власником якого був померлий, входить майно, що належить на праві спільної власності подружжя (наприклад, було куплене під час перебування у шлюбі), то до складу спадщини буде входити лише  1/2 частка такого майна.  Ще раз підкреслюємо, що це стосується не всього майна спадкодавця, а тільки того, що є спільною власностю подружжя.

При спадкуванні за заповітом є перелік осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині. До них належать непрацездатні: батькі, переживше подружжя та діти померлого. Під непрацездатними розуміють: особи, що досягли пенсійного віку, особи з інвалідністю будь-якої групи та діти у віці до 18-ти років.

Спадкоємець за заповітом може відмовитися від належного його за заповітом майна лише на користь іншого спадкоємця за заповітом. Таким чином, якщо сестра померлого в заповіті не згадувалась, то відмовитися на її користь спадкоємець за заповітом не зможе. 

Рекомендуємо Вам взяти наявні на будинок та земельну ділянку під ним документи та звернутися до будь-якого нотариіуса за останнм місцем проживання померлого за консультацією. Якщо спадкова справа після Вашого діда вже заведена, то звертайтеся саме до цього конкретного нотаріуса.

----

Якщо Вам сподобалася відповідь, то ми будемо вдячні  за "лайк" нижченаведеної тематичної сторінки, що стосується Вашого питання :)

ТУТ 

Якщо Вам сподобалася відповідь, будемо вдячі за "лайк" цієї сторінки , що стосується Вашого питання.

Еще консультации по теме:

купівля квартири по постанові 280

доброго дня. Я учасник бойових дій. Попав під субвенцію постанови 280.
суть питання. мені необхідно в ...

Доброго дня!
В такому випадку ви всі четверо будете зазначені, як покупці житла. При цьому майно ...

Раздел Имущества

Добрый день. Хотим с женой разделить имущество(две квартиры).Подскажите пожалуйста , какова стоимость самого договора, и ...

Добрый день!
Согласно подпункта 165.1.13 пункта 165.1 статьи 165 Налогового кодекса Украины стоимость имущества, которое приходит ...

Завещание

Могу ли я узнать существует ли завещание на другое лицо ? Может завещатель уже оформил ...

Узнать о наличии, а тем содержание завещания, до смерти завещателя Вы не можете.

Более того, сам ...

Переоформление квартиры

Здравствуйте, у моего отца есть квартира, которую он хочет переоформить на меня в процентом соотношении ...

Здравствуйте! Если отец является единоличным собственником квартиры, то он может ее (или долю в праве ...

Вопрос о переоформлении

Здравствуйте, у моего отца есть квартира, которую он хочет переоформить на меня в процентом соотношении ...

Здравствуйте!
Если отец является единоличным собственником квартиры, то он может ее (или долю в праве собственности ...

Перепесь квартиры

Скажите, пожалуйста мы частями отдаём за квартиру остался последний взнос и переписка. Вот скажите пожалуйста ...

Не существует понятия "переписка" квартиры. Переход права собственности на квартиру происходит путем оформления одного из ...

купля продажи

дом был куплен в браке.с мужем разошлись он уехал в другой город..связи с ним не ...

Расторжение брака не прекращает права общей собственности супругов. Поэтому для продажи дома необходимо нотариально оформленное ...

Раздел имущества

Добрый вечер ! У меня такой вопрос
Покойный отец состоял в гражданском браке и несколько лет ...

Добрый вечер!Если отец автомобиль подарил официально, то автомобиль принадлежит одаряемому с момента принятия дара. Соответственно, ...

Продажа участка з приватизованим будинком, та неприватизованим участком з кадастровим номером

Чи можна продати приватиний будинок на неприватизованому участку з наявним кадастровим номером?
Якщо покупець купить такий ...

Житловий будинок, що знаходиться у приватній власності, може бути розташований на земельній ділянці, що належить ...

Договор купли продажи квартиры

Здравствуйте, я покупаю квартиру и хотел бы узнать сколько будет стоить оформить у вас договор ...

Здравствуйте!

В Украине нет единых тарифов на нотариальные действия, в том числе и по стоимости оформления ...